image-8 Zawartość naszej “Szlachetnej paczki” można obejrzeć na stronie facebookowej Instytutu:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1232342316780996.1073741834.111719668843272&type=3

Projekt bazuje na łączeniu sił do wspólnego pomagania, co na co dzień zespołowo czynimy.
Wylosowaliśmy jedną rodzinę.
Od dnia 03.12.2015 do dnia 11.12.21015 zbieraliśmy datki do puszki, z których potem zakupiliśmy produkty potrzebne do funkcjonowania i dostarczyliśmy je do wskazanego punktu.
DALIŚMY RADĘ !!!

Opis rodziny

Pan Roman (35 l.) i Pani Julia (33 l.) wychowują wspólnie troje dzieci: Paulinę (14 l.), Krzysztofa (12 l.) oraz Zosię (4 l.).
Sytuacja rodziny jest trudna, ze względu na niski dochód na jedną osobę (384 zł). Rodzina za mieszkanie płaci 750 zł. Utrzymują się z zasiłków oraz pracy pana Romana (750 zł). Rodzina jest bardzo związana ze sobą i stale walczą o dobre relacje. Rodzice pragną jedynie dobrej przyszłości dla swoich dzieci i okazywania im miłości, gdyż sami nie uzyskali jej w pełni w swoim domu rodzinnym. Pani Julia nie może podjąć pracy, ponieważ Krzysztof choruje na ADHD i wymaga dodatkowej opieki, a najmłodsza córka często choruje.
Piękne jest to, że spełniło się największe marzenie rodziny, już nie mieszkają w jednym pokoju, ale otrzymali mieszkanie trzypokojowe i dzieci mają dużo lepsze warunki do nauki. Co dzień dziękują za to Bogu i są wdzięczni za szansę, którą otrzymują od innych ludzi.
Rodzina w nowym mieszkaniu ma wiele braków, lecz najważniejszą potrzebą jest narożnik. Byliby również wdzięczni za żywność oraz środki czystości.
Potrzeby rodziny

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

II ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

III. Potrzeby rodziny

opał (węgiel) rodziny nie stać na jego zakup

żywność to podstawowa potrzeba

środki czystości są drogie i często brakuje funduszy na

niektóre produkty

IV MATERIAŁY SZKOLNE:

Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

V WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

Ręczniki, Pościel

VII. INNE POTRZEBY:

Opał (węgiel), ponieważ rodzina nie ma zapasu, a niestety nie stać ich na zakup. Każda ilość jest ważna w tym momencie. Farba to również istotna potrzebna, ponieważ ściany w mieszkaniu są w złym stanie.

VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

Małą Zosię na pewno ucieszy tablica do malowania lub skakanka, Paulina to młoda zdolna dziewczyna i zapewne gra edukacyjna będzie fajnym prezentem, mogą grać w nią wspólnie z bratem Krzysztofem, który ćwiczy zapasy i ma wiele złotych medali.